wycieczka

Ładna pogoda to doskonała okazja do tego, by wyjść z domu i cieszyć się otaczającą nas naturą. Dla dzieci aktywność na dworze jest zawsze świetną atrakcją, warto więc spędzać z nimi czas poza domem jak najczęściej. Dziś prezentujemy kilka pomysłów na aktywności, które możemy zafundować naszym dzieciom na świeżym powietrzu.

Piknik w plenerze

 

Rodzinny wypad na piknik na łonie natury to idealny sposób na ciekawe spędzenie czasu. Wybierzcie miejsce oddalone od miejskiego zgiełku. Może to być polana w lesie, nad rzeką czy jeziorem lub ustronny kącik w parku. Następnie przygotujcie przekąski i napoje. Sprawdzą się klasyczne kanapki, owoce pokrojone w cząstki, koreczki oraz słodki deser, na przykład pyszna szarlotka lub tarta owocowa. Zabieramy również ze sobą termos z herbatą oraz zimne napoje – wodę lub sok w bidonie – oraz talerzyki i sztućce (mogą być plastikowe). Nie zapomnijmy również o dużym kocu, który pomieści całą rodzinę, a jeśli dzień, w którym wybieramy się na piknik, jest wyjątkowo gorący, weźmy ze sobą parasol preciwsłoneczny, zwłaszcza, jeśli mamy małe dziecko lub będzie nam towarzyszył nasz pies.

Wyprawka piknikowa już gotowa, warto teraz zaplanować gry i zabawy rodzinne, które dodatkowo umilą nam czas. Możemy zabrać ze sobą paletki do badmintona, kule do gry boule, latawiec czy piłkę do siatkówki, dzięki którym zaangażujemy całą rodzinę do aktywności fizycznej.

 

Wycieczka rowerowa

 Kolejny pomysł na przyjemne spędzenie czasu całą rodziną to wycieczka rowerowa. Znajdźcie w waszej okolicy ciekawe tereny leśne lub ścieżki rekreacyjne, które z łatwością można pokonać na rowerze wraz z dziećmi. Warto zadbać o to, aby na trasie znajdowały się atrakcyjne miejsca lub obiekty, jak na przykład jeziorko z molo, na którym można zrobić krótki przystanek czy nawet budka z lodami. Jeśli planujemy zorganizować wycieczkę rowerową w lesie, możemy ją potraktować jako lekcję przyrody dla dzieci i podczas postojów opowiadać o otaczającej nas roślinności czy zwierzętach, które w lesie mają swój dom. 

Warunkiem koniecznym do zorganizowania takiej wycieczki jest posiadanie rowerów dla każdego członka rodziny lub fotelika rowerowego w przypadku małych dzieci. Jeśli nie mamy aż tylu rowerów, możemy na czas wycieczki wypożyć sprzęt lub przejrzeć aktualne wyprzedaże sprzętu sportowego i po prostu kupić brakujący egzemplarz. Za dobrej klasy rower zapłacimy ok.800-1.000zł, jednak wydatek ten będzie inwestycją na wiele lat. W przypadku, gdy aktualnie nie dysponujemy wolnymi środkami na taki zakup, pomocna może być pożyczka online, którą możemy otrzymać praktycznie od ręki. 

Zobowiązanie spłacimy zaraz po wypłacie, a rower będzie nam służył przez wiele sezonów.

 

Sportowe zawody

To propozycja dla tych, którzy uwielbiają ruch na świezym powietrzu i jednocześnie kochają poczuć dreszczyk rywalizacji. Zorganizujcie rodzinne zawody sportowe. Wybierzcie takie dyscypliny, w których każdy członek rodziny będzie mógł wziąć udział, jak na przykład bieg z przeszkodami w parach, przeciąganie liny, rzut do celu. Oczywiście nie zapomnijcie przygotować nagrody dla zwycięskiej drużyny w postaci symbolicznego pucharu oraz smacznego deseru dla wszystkch zawodników, który pozwoli zregenerować siły.

 

Rodzinne aktywności na świeżym powietrzu to doskonały sposób na urozmaicenie czasu i jednocześnie okazja do tego, aby wzmacniać więzi i oderwać się od codziennych problemów.