W dzisiejszych czasach moda zapewnia nam niespotykaną dotąd swobodę wyboru i możliwość wyrażania siebie poprzez różne outfity. Granica między tym, co jest w modzie, a tym, co już z niej wyszło, szybko się zaciera – mamy więcej sposobów na eksperymenty ze swoim wyjątkowym stylem. 

Jednak dopasowując garderobę wiosenną, warto wziąć pod uwagę niektóre rzeczy, które po prostu beznadziejnie opuściły modny horyzont. 

 

  1. Obcisłe ubrania

 

Obcisłe marynarki, bluzy i sukienki – to wszystko już nie jest w trendzie. Zostały one zastąpione odzieżą oversize, która świetnie wygląda z każdym elementem garderoby.

 

  1. Dżinsy typu slim 

 

Ten fason najlepiej odłożyć. A nawet nie warto tego żałować, ponieważ w zamian mamy do wyboru wiele alternatyw, takich jak: szerokie spodnie z wysokim i niskim stanem, rozkloszowane dżinsy, dżinsy typu boyfriend i wiele innych. 

 

  1. Futro

 

Głównym anty-trendem są kurtki, wykonane z naturalnego futra. Społeczeństwo walczy o ekologię, a więc zwróćmy uwagę na sztuczne materiały.

 

  1. Spinki do włosów

 

Kiedyś był to popularny element garderoby, natomiast teraz proponujemy zamienić go na romantyczne opaski i kolorowe gumki do włosów.

 

  1. Makijaż

 

Naturalny makijaż jest teraz na szczycie mody, a czerwona szminka – wręcz przeciwnie, znika w tle. 

 

  1. Bermudy

 

W zeszłym roku żadna kobieta nie mogła nie kupić sobie takich szortów. Jednak teraz weszły one w listę anty-trendów.  

 

  1. Długi cienki kardigan

 

Długi kardigan, wykonany z cienkiej tkaniny, przez jakiś czas był w szafie każdej kobiety. Przyjrzymy się bliżej – ten element odzieży ani nie zachowuje kształtu, dopasowanego do sylwetki, ani nie ogrzewa. A więc warto go zostawić na lepsze czasy.

 

  1. Rajstopy o jasnym kolorze

 

Aby wyglądać stylowo, najlepiej sięgnąć po czarne lub czerwone rajstopy, z kolei należy unikać jasnych rajstop, a zwłaszcza zimą!

 

  1. Spodenki rowerowe

 

Ten element garderoby został wpisany do listy anty-trendów z jednego powodu – było go za dużo. 

 

  1. Torba na talię

 

Proponujemy zwrócić uwagę na bardziej nowoczesne modyfikacje. Na przykład, miłośniczki kobiecego wyglądu mogą przyjrzeć się bliżej małym torebkom, które również można nosić na pasku.

 

Trendy w modzie szybko się zmieniają, dlatego, aby ubierać się stylowo, radzimy tak szczegółowo rozważać wszystkie anty-trendy, jak i nie zapominać o klasycznej odzieży.