Często kupujemy rzeczy, które później nieprzydatnie leżą w szafie. Tak naprawdę wiemy, że już nigdy ich nie założymy. Czas przestać wydawać pieniądze na niepotrzebną odzież i spojrzeć na bazowe ubrania!

Czym jest bazowa garderoba?

Bazowe ubrania to takie, które świetnie łączą się między sobą i są przydatne na wszelkie okazje. Jak prawidłowo dobrać bazową garderobę? 

 

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy ubrania pasują do naszego stylu życia. Nie ma sensu kupować eleganckich koszul, jeśli i tak ubieramy się na sportowo.

 

Dalej warto zadbać o odpowiedni fason –  jest on podstawą garderoby bazowej. 

 

Rzeczy powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, ponieważ będziemy nosić je niejeden sezon.

 

I w końcu, każda nowa rzecz ma łączyć się z co najmniej trzema starymi, inaczej nie jest nam aż tak potrzebna.

Co warto mieć w szafie?

  1. T-shirt w białym i czarnym kolorze

 

Najbardziej uniwersalnym elementem garderoby jest T-shirt w białym i czarnym kolorze, który idealnie komponuje się praktycznie z każdą rzeczą, a także sprawdza się na wszystkie okazje.

 

  1. Biała koszula

 

Biała koszula pasuje zarówno zwolennikom stylu sportowego, jak i preferującym eleganckie ubrania. Warto zadbać o odpowiedni fason, żeby wyglądać naprawdę stylowo.

 

  1. Czarne spodnie

 

Czarne spodnie to jest to, co każdy musi mieć w swojej szafie. Na górę można założyć biały T-shirt i stworzyć casualowy look, albo klasyczny outfit w zestawieniu: biała koszula i czarne spodnie. 

 

  1. Dżinsy

 

Warto zwrócić uwagę na klasyczny krój, a idealnymi kolorami będą albo niebieski, albo ciemnoniebieski. 

 

  1. Czarna sukienka

 

Czarna sukienka jest niezbędną częścią garderoby każdej kobiety, którą można śmiało założyć tak na spotkanie biznesowe, jak i na imprezę.  

 

  1. Żakiet

 

Żakiet idealnie łączy się z dżinsami, spódnicami, sukienkami. Można poeksperymentować z kolorem: najbardziej uniwersalny to czarny i beżowy, natomiast dopuszczalne są również czerwony, granatowy, żółty.

 

Prawidłowo dobrane ubrania bazowe będą zawsze wyglądały aktualnie i stylowo, przy tym nie będziemy wydawać pieniędzy na to, co jest nam niepotrzebne.