Biała torebka i białe buty

Białe buty i biała torebka mogą kojarzyć się ze stylizacjami z lat 80. i 90. Jednak w gruncie rzeczy są to elementy garderoby, które świetnie wyglądają w wielu wydaniach. Zwłaszcza latem, kiedy jasne i uniwersalne barwy sprawdzają się wyjątkowo dobrze. Oto kilka rad, jak łączyć te elementy stroju.

Na sportowo

Kiedy mowa o białych butach, większość osób zapewne pomyśli o białych butach sportowych lub trampkach. Nie bez powodu. Jest to moda 2019, która pozwala wyglądać dobrze i gwarantuje komfort. Śmiało można je połączyć z dżinsami oraz sportowymi bluzami. Wówczas pomogą stworzyć w pełni sportowy look. Innym rozwiązaniem jest łączenie sportowych butów z marynarkami, co zaowocuje casualowym lookiem. Odważniejsze panie mogą pokusić się o połączenie białych butów sportowych z sukienką.

Biel nie tylko dla butów sportowych

Kolor biały jest zarezerwowany nie tylko dla butów sportowych. Idealnie komponuje się z eleganckimi szpilkami i delikatnymi sandałami. Biel jest na tyle uniwersalnym kolorem, że będzie pasowała do całej palety barw — od bieli i przygaszonych pasteli, przez intensywne, nasycone barwy, a skończywszy na ciemnych odcieniach granatu i głębokiej czerni. Będą stanowiły dopełnienie subtelnych stylizacji, a w połączeniu z mocnym kolorem będą stanowiły minimalistyczny akcent. Białych butów lepiej nie łączyć torebką, gdyż wtedy barwa może zdominować całą stylizację.

Total look, czyli cała na biało

Jak już wspomniano, połączenie białych dodatków może okazać się nietrafione. Jest jednak wyjątek od tej reguły. Warto zdecydować się na takie połączenie, kiedy nie tylko buty są białe, ale także biała torebka, sukienka lub inne elementy garderoby. W ten sposób można stworzyć tzw. total look. Jest to rozwiązanie, kiedy wszystkie elementy stylizacji łącznie z dodatkami i ubraniami mają ten sam kolor. Takie połączenie zawsze wygląda elegancko i gustownie, a ponadto sprawdza się podczas wielu okazji.

Mocny akcent

Modne dodatki mają wiele twarzy i można je nosić na wiele sposobów. Biała torebka wydaje się delikatnym dodatkiem, który złagodzi intensywne kolory i będzie współgrał ze stylizacją. Jednak w połączeniu z kontrastowymi barwami to właśnie biała torebka może stanowić mocny akcent. Na tle szarości lub czerni będzie rzucać się w oczy i stanowić ciekawy dodatek.

Kobieco i delikatnie

Pastele są wdzięcznymi kolorami, w których dobrze wygląda większość kobiet. Jednak trzeba być bardzo ostrożnym w zestawianiu ich z innymi barwami. Wszystkie intensywne barwy mogą przyćmić pastelowe barwy. Z kolei czerń w połączeniu z pastelami może wyglądać tandetnie, zwłaszcza jeśli doda się ją do stylizacji w postaci czarnej torebki. Dlatego znacznie lepszym dodatkiem będzie biała, subtelna torebka. Nie zakłóci ona ogólnej kolorystyki stylizacji, ale podkreśli delikatną barwę pasteli. Białe i jasne torebki będą wyglądać bardzo korzystnie w połączeniu z kwiecistymi tkaninami. Jednak łącząc dodatki, warto pamiętać, aby przede wszystkim kierować się swoim stylem i gustem, by czuć się dobrze i swobodnie.