Boho style - jak stworzyć modny look

Letnia pora to idealny czas, aby zaprzyjaźnić się z niezwykle charakterystycznym stylem, za jaki uchodzi Boho look. Styl ten przybył z Nowego Yorku, czyli miasta, które uważane jest powszechnie za światową stolicę mody.

Ubrania artystycznej bohemy

Boho to przede wszystkim luz i wygoda! Luźne kreacje ze zwiewnych materiałów powiewają na wietrze, zupełnie jak rozpuszczone włosy, które często towarzyszą strojom. Wybór kolorystyki zależy od indywidualnego charakteru, jednak zasadniczo dany look tworzy się wokół kolorów stonowanych i naturalnych lub wręcz przeciwnie – zestawiając ze sobą jaskrawe kontrasty. Bardzo ważnym elementem, na którym boho bazuje, jest nieskrępowana estetyka. Styl ten uważany jest za wyjątkowo dziewczęcy, ponieważ sprzeciwia się sztywnym zasadom elegancji i odchodzi od nich na korzyść wygody i komfortu.

Estetyka rodem z Instagrama

Społeczność zebrana wokół popularnych portali społecznościowych zakochała się w boho od pierwszego wejrzenia. Okazało się, że stroje utrzymane w tej stylistyce są niezwykle fotogeniczne i wręcz promieniują życiem. Klasyczną kreacją z całą pewnością jest sukienka, chociaż zestawić ze sobą można również luźne bluzki i długie spódnice, a nawet jeansy w chłodniejsze dni. Kluczowe do uzyskania kompletnego wyglądu są również odpowiednie dodatki oraz poprawnie rozłożone akcenty, które towarzyszą lookowi.

Modne i zwiewne sukienki

Swoją letnią garderobę należy koniecznie zapełnić zwiewnymi sukienkami, ponieważ to właśnie z nich powstanie najwięcej modnych kreacji. Najlepiej jest zakupić odpowiednie sukienki online, aby nie tracić czasu na przymiarki. Luźna odzież i tak będzie pasowała! Dużą zaletą stylu boho jest jego wszechstronność, która związana jest wygodą. W ubraniach tego rodzaju doskonale prezentowały się będą bowiem zarówno osoby szczupłe, jak i te, które na co dzień wybierają rozmiary plus size. Sukienkom najczęściej towarzyszą motywy kwiatowe lub geometryczne, które kojarzą się z mandalami. Nie można nie ulec wrażeniu, że estetycznie stylowi boho blisko jest do czasów hipisowskich. Oczywiście istnieją pewne podobieństwa, a także nawiązania do filozofii new age, jednak boho ma nowoczesny charakter.

Jak nosić boho?

Luźnym sukienkom powinny towarzyszyć sandałki lub botki z jasnej skóry zamszowej. Niektóre wariacje stylu dopuszczają nawet kozaczki. Najchętniej wybieranymi botkami są natomiast te, które posiadają liczne frędzelki. Sukienka jest doskonałym ubraniem na lato, a towarzyszyć może jej mała torebka noszona na ramieniu. Nie tylko jasna skóra, ale także jeans przyjaźni się z boho, dlatego wychodząc z domu można zabrać skórzaną lub jeansową kurtkę, na wypadek, gdyby wieczorem mogło się ochłodzić. Oczywiste jest, że tak prosty i niezobowiązujący styl bazuje przede wszystkim na dodatkach. Wiszące kolczyki, liczne pierścionki oraz bransoletki, na prawdę można tutaj zaszaleć! Rozpuszczone włosy warto jest zebrać opaską lub chustką, aby stworzyć bardziej interesujące wrażenie. Do letniej sukienki zdecydowanie będzie pasował również kapelusz z szerokim rondem.