buty wysokie

Buty o długości za kostkę to jeden z najwygodniejszych i najczęstszych wyborów na okres jesienno-zimowy. Są nie tylko wygodne, ale można je również zestawić z większością garderoby w każdej szafie. Różnorodny wybór fasonów pozwala także na wybór obuwia, które będzie odpowiadało naszym preferencjom pod względem stylu, w którym najlepiej się czujemy, i który zazwyczaj nam towarzyszy. 

 

Jaka wysokość obcasa?

 

Nasz wybór dotyczy nie tylko fasonu obuwia, materiału oraz ewentualnych dodatków, ale również wysokości obcasa. Botki na obcasie to najczęstszy wybór, szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu eleganckiego looku. Niezależnie od tego czy założymy je do spodni, czy może do sukienki, to nasza stylizacja nabiera eleganckiego charakteru. Natomiast płaski obcas ma to do siebie, że jest przede wszystkim bardzo wygodny. Każde z tych rozwiązań ma wiele zalet, a także drobne wady, więc przede wszystkim o ostatecznym zakupie powinny zdecydować nasze upodobania, potrzeby, a także wygoda. 

 

Botki na obcasie – dlaczego to dobry wybór?

 

Ich najważniejszą zaletą jest to, że dzięki nim każda stylizacja nabiera bardziej eleganckiego charakteru. Dotyczy to przede wszystkim botków na szpilce lub słupku. Nie trzeba również dodawać, że każda sylwetka w wyższym obcasie wydaje się smuklejsza i bardziej zgrabna, co przede wszystkim docenią niższe panie. Ponadto są idealnym rozwiązaniem dla sukienek i spódnic praktycznie o każdym fasonie i długości, a także dla ulubionych spodni. Jeśli chcesz stworzyć elegancki i biznesowy look, to z powodzeniem możesz założyć skórzane botki na obcasie w klasycznych kolorach – taka stylizacja zawsze będzie dobrze się prezentować. Ich jedyną wadą jest to, że mogą być mniej wygodne i stabilne od ich płaskich odpowiedników, co ma szczególne znaczenie w okresie zimowym, gdy trzeba w nich pokonać oblodzony chodnik. Ale jak niejedna z pań przyzna – trening czyni mistrza! Zawsze można także zdecydować się na niższy obcas, np. klocek, ale trzeba liczyć się z tym, że takie botki na obcasie niekoniecznie już zachowują swój elegancki look. 

 

Płaski obcas – taki wybór również może być dobry 

 

Płaskie botki to alternatywa przede wszystkim dla niezwykle aktywnych i zabieganych – ich główną zaletą jest wygoda – nawet gdy musimy spędzić w nich cały dzień i nierzadko pokonywać duże odległości na śliskiej powierzchni. Aby jednak takie były, to trzeba wybrać płaskie botki o grubszej podeszwie, np. z gumy lub kauczuku oraz z wyraźnym bieżnikiem. To dzięki temu są one znacznie bardziej bezpieczne. Ich jedyną wadą jest to, że są może mniej kobiece i nie zawsze wyglądają dobrze w eleganckich stylizacjach, choć w tym wypadku dużą rolę odgrywa także sam fason buta. Świetnie natomiast sprawdzą się we wszystkich casualowych stylizacjach w połączeniu zarówno ze spodniami, jak i sukienkami oraz spódnicami. Niezależnie więc od tego czy wybierzemy botki na obcasie, czy może całkiem płaskie, to warto wziąć pod uwagę to, w jakich okolicznościach chcemy je nosić i czy wpisują się idealnie w nasz styl.