Damskie torebki - jak dobrać do ubioru?

Trudno znaleźć kobietę, która nie lubiła by torebek. Torebka jest bowiem pewnego rodzaju wyznacznikiem stylu każdej pani. Wybór torebek jest bardzo szeroki. To jednak wcale nie ułatwia wyboru tej idealnej. Czym zatem kierować się w wyborze damskiej torebki?

Rodzaje damskich torebek

Jak już wspomniano wybór wśród modeli damskich torebek jest bardzo szeroki. Jednym z najpopularniejszych modeli jest torebka typu kopertówka. To mała i prostokątna torebka nieposiadająca paska lub uchwytu. Kopertówkę trzyma się po prostu w ręku. Idealnie nadaje się na uroczyste przyjęcia. Inny popularny model torebki to listonoszka. Jest to jednokomorowa torba to dość sporej pojemności. Nosi się ją przerzuconą przez ramię. Jest niezwykle wygodna i co ważne uniwersalna. Nadaje się do noszenia do biura, jak i codziennego użytku. Warto wspomnieć także o torebce typu shopper bag. Posiada usztywnione dno i najczęściej jest w kształcie trapezu lub prostokąta. Charakteryzuje się dużą pojemnością przez co idealnie nadaje się na zakupy. Popularnym rozwiązaniem jest także torebka typu worek. To luźna, jednokomorowa torebka. Nosi się ją na ramieniu. Nieco przypomina worek żeglarki. Idealnie sprawdza się przy codziennym załatwianiu różnego rodzaju spraw w mieście.

Torebka właściwa dla okazji

Po pierwsze torebka damska zawsze powinna być odpowiednio dobrana do okazji. Generalnie zasada jest taka, że im okazja jest bardziej oficjalna tym torebka powinna być mniejsza. Na oficjalną uroczystość najlepiej jest wybrać torebkę lakierowaną, z cekinami lub koralikową. Z drugiej strony nie poleca się na takie okazje torebek dywanikowych czy płóciennych.

Ważna jest sylwetka

W doborze damskiej torebki nie można zapomnieć także o samej sylwetce kobiety, która daną torebkę ma nosić. Zasada jest taka, że im drobniejsza kobieta tym mniejsza powinna być damska torebka. W przypadku filigranowej kobiety duża torebka lub mająca dużo ozdób wypływa negatywnie na jej wygląd. Niskie panie unikać powinny torebek w kształcie prostokąta, np. tzw. jamników. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie torebka w kształcie kwadratu. Odwrotna sytuacja jest w przypadku kobiet wysokich. Te zdecydowanie powinny wybrać torebki większe. Zbyt mała torebka może nie wyglądać zbyt dobrze. W przypadku pań wysokich torebka podłuża typu jamnik jest już dobrym rozwiązaniem.

Ubiór a damska torebka

Damskie torebki muszą być także właściwie dobrane do stylu i koloru ubioru. Trzeba jednak zaznaczyć, że różne zasady w tej kwestii bardzo się rozluźniły. Dziś jest to bardziej kwestia aktualnej mody, która się zmienia niż sztywne zasady, których należy się zawsze trzymać. Damskie torebki nie muszą już koniecznie pasować np. do butów czy nakrycia głowy. Dziś jak już wspomniano jest to kwestia mody. Torebka może być zarówno dobra tak, aby pasowała kolorystycznie do stroju, ale jednocześnie może ona stanowić dla tego stroju element kontrastowy. Można zatem powiedzieć, że najważniejszym elementem przy doborze torebki jest to, aby kobieta po prostu dobrze się czuła mając ją przy sobie.