sukienka weselna

Dostałaś zaproszenie na wesele? Rewelacja! Będziesz mogła wraz z innymi cieszyć się radością zakochanej pary, która postanowiła zapieczętować swój związek węzłem małżeńskim. Ale zaraz, przecież do wesela musisz się odpowiednio przygotować. Makijaże, fryzury, dodatki no i oczywiście sukienki na wesele – przed Tobą trudny wybór. Z jednej strony chcesz prezentować się idealnie, ale Twoim celem nie jest przecież przyćmienie panny młodej. Jak zatem dobrać idealną weselną stylizację?

 

Po pierwsze – kolory

 

Podczas wesela biel to kolor panny młodej. Koniec, kropka. Oczywiście żadna z zasad oficjalnego weselnego savoir vivre nie zabrania zaproszonym gościom ubierania się w biel, ale jest to raczej niepisana tradycja, do której wiele osób przywiązuje wielką wagę. Zdarzają się jednak wesela tematyczne, w których para młoda prosi zaproszonych gości o ubranie się w kreacje o określonym kolorze. A zatem białe sukienki na wesele sprawdzają się tylko wtedy, kiedy panna młoda wyraźnie sobie tego zażyczy.

 

Podobna sytuacja dotyczy czarnych stylizacji. Tradycyjnie są one przeznaczone na pogrzeby i uroczystości żałobne, a zatem ubranie czarnej sukienki na wesele odebrane może zostać jako ogromne faux pas. Czarny kolor nie będzie jednak nieakceptowalny, jeśli, podobnie jak w przypadku bieli, jego obecność będzie związana z tematem wesela i będzie życzeniem pary młodej. 

 

Sukienki na wesele a kształt figury

 

Głównym kryterium przy wybieraniu idealnej sukienki na wesele powinien być kształt figury. Niedopasowanie kreacji do sylwetki może bowiem całkowicie zrujnować efekt końcowy, nawet jeśli sama sukienka jest zachwycająca. 

 

Bardzo modne w ostatnim czasie sukienki ‚rybki’ świetnie prezentują się na wysokich kobietach, choć styliści twierdzą, że także niższe panie mogą z powodzeniem nosić taki krój, który optycznie wydłuża sylwetkę, pod warunkiem zachowania odpowiednich proporcji. Niższe panie z pewnością będą wyglądać obłędnie w sukienkach trapezowych oraz tych w kształcie litery A.

 

Puszystym paniom często wydaje się, że znalezienie idealnej sukienki na wesele jest, przy ich figurze, nie lada wyzwaniem. Nic bardziej mylnego. Żaden inny element garderoby nie jest w stanie lepiej podkreślić kształtów i ukryć pewnych mankamentów niż właśnie sukienka. Modowi eksperci twierdzą, że kobiety o pełniejszych kształtach powinny zakładać sukienki nie tylko przy ważnych okazjach, ale także na co dzień. Idealnym wyborem dla pań o kobiecych kształtach będą sukienki z głębokim, wyciętym w serek dekoltem. Ponadto poleca się, aby sukienki odcinały się w talii, co podkreśli pełne, kobiece kształty.

 

Najważniejszy jest umiar

 

Kiedy już wybierzesz sukienkę, której fason będzie idealnie pasował do Twojej figury, a kolor kreacji podkreśli Twój typ urody, pora na dobór odpowiednich dodatków. Wydawać by się mogło, że to sukienka jest największym wyznaniem, a cała reszta to tylko drobiazgi. I niestety taki sposób myślenia może doprowadzić do zrujnowania całej stylizacji. Żadna sukienka nie będzie wyglądała dobrze, jeśli nie dobierze się do jej odpowiednich butów i dodatków. Najważniejszą zasadą jest, żeby przede wszystkim, nie przesadzić z tymi drugimi. Modowi eksperci są bowiem zgodni co do tego, że umiar jest wyznacznikiem klasy i elegancji.