buty

 

W każdym sezonie świat mody oferuje nowe modele obuwia, do których rwie się serce. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej kupić jedną, naprawdę porządną parę butów, która wystarczy nam na kilka sezonów? Zachętą do takiego działania mogą być również znane marki, które produkują obuwie wysokiej jakości!

Droga do minimalizmu

Coraz więcej mówi się o modowym fast fashion, o produktach, które są gorszej jakości, szybko się niszczą i służą nam tylko przez jeden sezon. Zjawisko to nie sprzyja ani środowisku naturalnemu, gdyż koszt produkcji tanich ubrań jest relatywnie wysoki, ani nie jest korzystne dla pracowników, którzy za ciężką pracę dostają niegodziwe wynagrodzenie. Tanie ubrania i buty z sieciówek, to tak naprawdę chwilowy profit, który, w perspektywie czasu, może okazać się bardzo szkodliwy. Warto zatem rozważyć mądre, przemyślane zakupy i inwestować w rzeczy dobrej jakości, które posłużą kilka sezonów.

Znane marki – to może być klucz do sukcesu

Jeśli chcesz kupić buty na więcej niż jeden sezon, warto wziąć pod uwagę producentów, którzy wzbudzają twoje zaufanie. Znane marki często bazują na swoim wieloletnim doświadczeniu i produkują rzeczy o wysokiej trwałości. Weź pod uwagę nawet te firmy, których pierwotnie nie brałaś pod uwagę przy dotychczasowych zakupach, ponieważ pozostawały poza twoim zasięgiem finansowym. Jest szansa, że droższe buty znanej marki posłużą ci przez kilka lat i nie wyrzucisz ich do kosza zaraz po skończonym sezonie. Zatem taka inwestycja się opłaci.

Zwróć uwagę na materiał wierzchni butów

Buty na więcej niż jeden sezon powinny być wykonane z solidnego materiału, który wytrzyma zmienne warunki pogody oraz nie ulegnie zbyt szybkiemu zużyciu. Materiałem, który zapewnia butom długą żywotność jest skóra. Co więcej pozwala ona stopom oddychać, nie powoduje nadmiernego przegrzania i potliwości. O skórzane obuwie trzeba należycie dbać, pastować i impregnować je odpowiednimi preparatami. Zadbane skórzane buty mogą służyć przez wiele, wiele sezonów.

Skórzane sandały na lato

Skórzane sandały czy klapki cieszą się niesłabnącą popularnością. Delikatna, miękka skórka powoduje mniej otarć na stopach, zapewnia dużą wygodę i potrafi wspaniale zdobić stopę. Za przykład niech posłużą chociażby skórzane sandały w kolorze beżowym, skórzane sandały w kolorze czarnym lub skórzane sandały w kolorze zielonym.

Wiązane, skórzane buty na wiosnę i jesień

Wiosną i jesienią potrzebujemy butów, które ochronią nas przede wszystkim od deszczu, błota i delikatnego chłodu. Warto zatem wybierać modele wykonane z porządnej skóry, która uchroni stopy przed wpływem powyższych czynników atmosferycznych. Rodzajów skór jest naprawdę wiele, ale zwyczajowo dzieli się je ze względu na rodzaj wyprawienia. Mamy zatem skórę licową, czyli skórę wyprawioną od wierzchniej strony, pokrytą dodatkowo specjalnymi woskami, aby zapewnić materiałowi nieprzemakalność. Ten rodzaj skóry jest bardzo często wykorzystywany w produkcji obuwia wiosennego i jesiennego, np. w skórzanych trzewikach w kolorze szarym. Ponadto wyróżniamy również skórę nubukową, czyli delikatnie obrobioną wierzchnią część skóry nienasączoną preparatami, i skórę zamszową, która jest obrobioną częścią spodniej warstwy skóry.

 

Klejone czy szyte?

Buty, które mają wytrzymać kilka sezonów powinny być porządnie zespolone. Zwracaj zatem uwagę na sposób, w jaki podeszwa połączona jest z wierzchnią warstwą obuwia. Szycie zapewnia nieporównywalnie trwalszy efekt niż klejenie. Nitka widoczna na zewnątrz buta wcale nie musi szpecić, wręcz przeciwnie, wyraźne, mocne przeszycie może w większości przypadków jest ozdobą buta. Skórzane półbuty w kolorze różowym mają przeszycia wykonane jasną nitką i nadaje im to swoistego uroku. 

Personalizacja butów i wysoka jakość w parze

Na rynku pojawia się coraz więcej marek, które oferują dopasowanie butów do indywidualnych preferencji klienta. Możesz zatem wybrać fason, kolor i rodzaj skóry, wykończenie, a nawet wyhaftować swoje inicjały. Spersonalizowane buty będą droższe od tych zwykłych, kupionych w sklepie, ale z pewnością posłużą przez więcej niż jeden sezon! Przejrzyj bogatą ofertę personalizowanych butów od znanej marki loft37 i wybierz coś na kilka następnych sezonów.