Jesień to czas, w którym intensywniej przygotowujemy się na konkretną wymianę ubrań w naszej szafie. Sprawdź, co ciekawego lansują projektanci w tym sezonie i na co warto zwrócić szczególną uwagę przy zakupach do jesiennej garderoby!

 

Obowiązkowe porządki w szafie

Po pierwsze, zrób gruntowny przegląd swojej szafy i sprawdź, które ubrania nadają się jeszcze do użytku, a które należałoby zdecydowanie wymienić. Może bowiem okazać się, że Twoim sprzymierzeńcem w ratowaniu portfela okażą się nie tylko wyprzedaże! Na dnie szafy mogą czaić się dawno zapomniane skarby, np. płaszcz w kroju vintage lub spodnie w rozmiarze, który dopiero teraz okaże się idealny. Takie znaleziska niewątpliwie pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze, bowiem nie będziesz musiała wymieniać zawartości całej szafy na raz i skoncentrujesz się na szukaniu tylko tego, czego Ci naprawdę brakuje. Przekonaj się, że na wyprzedażach na pewno upolujesz to, czego szukasz!

 

Na wyprzedażach skompletuj tzw. basics

Jesienne wyprzedaże to znakomity moment, aby zaopatrzyć swoją garderobę w tzw. basics, czyli podstawowe, zazwyczaj gładkie elementy, które wykorzystujesz do tworzenia codziennych stylizacji. Do takich podstaw garderoby można zaliczyć gładkie bluzki z długimi rękawami, t-shirty bez nadruku, klasyczne jeansy czy spódnice o prostym kroju. Wyprzedaże w sklepach internetowych pozwolą Ci kupić rzeczy dobrej jakości, które są niezbędne do komponowania jesiennych zestawów. Bluzki, podkoszulki, spodnie zużywają się najprędzej, zatem kupowanie takich ubrań na wyprzedażach to naprawdę dobra okazja, aby mądrze zaoszczędzić pieniądze.

 

Zainwestuj w dobrej jakości płaszcz lub buty

Ciepły płaszcz wykonany z wełny albo skórzane botki to elementy garderoby, które potrafią naprawdę sporo kosztować. Pamiętaj jednak o tym, że i płaszcz, i buty kupujesz na więcej niż jeden sezon, warto zatem, aby były to rzeczy wysokiej jakości, wykonane z dobrych gatunkowo materiałów. Jesienne wyprzedaże to odpowiedni moment, aby wybrać i upolować konkretne modele w obniżonych cenach. Przy większych rabatach może się okazać, że oszczędzisz nawet ⅓ pierwotnej ceny, a dostaniesz produkt naprawdę wysokiej jakości.

 

Jesienna torebka ze skóry

Wyprzedaże to czas, w którym sklepy oferują swoim klientom atrakcyjne ceny, po to, aby pozbyć się zeszłosezonowego asortymentu i zrobić miejsce na nowy, aktualny. Część wyprzedażowych rzeczy nie zdezaktualizuje się jednak tak prędko. Przykładowo, duże torby wykonane ze skóry to dodatki, które nosimy co roku i które praktycznie nigdy nie wychodzą z mody. Zatem na wyprzedażach zwróć uwagę na dobrej jakości torby i zaplanuj swoje zakupy tak, aby kupione rzeczy spokojnie mogły posłużyć Ci przez następnych kilka sezonów.

 

Spełnij swoje marzenie!

Na deser zostawiamy jedną podpowiedź, którą i my często stosujemy na wyprzedażach. Może zdarzyć się tak, że od kilku sezonów marzy nam się konkretna, piękna sukienka, wspaniałe okulary czy zegarek z wyższej półki, ale na drodze zawsze stają wydatki na bardziej praktyczne potrzeby. Wyprzedaże to może być odpowiedni moment, w którym warto sprawdzić, czy nasze ubraniowe marzenie nie obniżyło swojej ceny! Jeśli tak właśnie się stało, to śmiało rozważ możliwość spełnienia tego marzenia. Ważne jest jednak to, aby taki zakup nie był impulsywny, był dobrze zaplanowany i przemyślany. Wtedy masz bowiem pewność, że dana rzecz nie znudzi Ci się tak prędko, była przemyślanym zakupem i z pewnością nie będziesz żałować pieniędzy przeznaczonych na nią właśnie podczas wyprzedaży.