Kapelusze - znajdź swój styl na lato

Modny i stylowy kapelusz damski jest jednym z najpopularniejszych dodatków na każdą porę roku. Z wiadomych przyczyn kobiety zakładają kapelusze głównie latem, dzięki czemu zapewniają sobie doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych kobiet, które chcą kupić nowy kapelusz na lato, ale niestety nie maja zielonego pojęcia na jaki model postawić.

O czym należy pamiętać?

Elegancki kapelusz jest w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurej stylizacji, dlatego też nie można przejść obok niego obojętnie. Dobierając kapelusz pamiętać należy o tym, że powinien on współgrać z resztą stroju. Kobiety, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiedni kapelusz na lato, powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy albo stylisty. Oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie idealne nakrycie głowy, które w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania.

Tradycyjne słomiane kapelusze

Słomiane kapelusze damskie po krótkiej przerwie ponownie powracają do mody, dlatego też warto za nimi się rozejrzeć. Słomkowy kapelusz idealnie sprawdzi się nie tylko na plażę, ale również na wieczorne wypady ze znajomymi. Kapelusze tego typu pasować będą przede wszystkim do kobiet, które cenią sobie styl boho i chcą stworzyć festiwalowy look. Słomiane kapelusze dostępne są w wielu wzorach i rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do kształtu każdej twarzy, fryzury i stylu. Do słomianych kapeluszy idealnie pasują duże okulary przeciwsłoneczne, dzięki którym można stworzyć niezawodny zestaw ochronny przed słońcem.

Eleganckie kapelusze fedora

W Polsce bardzo modne są także kapelusze fedora, które idealnie pasować będą nie tylko do starszych, ale również i młodszych kobiet. Kapelusze tego typu docenione zostaną nie tylko w sezonie letnim, ale również wiosną i zimą. Kapelusze fedora idealnie komponują się z ramoneską i elegancką sukienką. Kreacje tego typu pasować będą nie tylko na randkę, ale również na przyjęcie albo wesele znajomych. W obecnym sezonie warto rozglądać się przede wszystkim za kapeluszami damskimi z lżejszych materiałów.

Kolor ma znaczenie

Wybierając kapelusze damskie na lato warto zwrócić uwagę także na ich kolor, który odgrywa bardzo ważną rolę. Jasne kolory jak powszechnie wiadomo optycznie powiększają głowę. Największym zainteresowaniem cieszą się słomkowe i białe kapelusze, które są najbezpieczniejszym wyborem. Do wielu kreacji pasować będą również kapelusze w marynarskim granacie. Oprócz koloru warto zwrócić uwagę także na dodatki. Dobry kapelusz powinien posiadać wysokiej jakości potnik (zewnętrzną taśmę). Warto rozejrzeć się za modelami, które mają potnik przyszyty bezpośrednio do kapelusza, a nie klejony. Niestety w sezonie letnim są bardzo wysokie temperatury, dlatego też taśma pod wpływem potu może po prostu odpaść. Pozostałe dodatki (wstążki, kwiatki) także powinny być przyszywane. Kapelusze są bardzo delikatne i podatne na odkształcanie, dlatego też trzeba zawsze na nie uważać zwłaszcza, jak posiadają dodatkowe zdobienia.