buty

Mówi się, że osoby oszczędne nie kupują tanich butów. Coś w tym jest i w tym artykule postaramy się wyjaśnić, skąd takie stwierdzenie oraz dlaczego warto kupować droższe buty, które posłużą nam dłużej niż jeden sezon. 

 

Po pierwsze: jakość

Kupując obuwie zawsze należy zwracać uwagę na jakość zarówno materiałów, jak i wykonania. Tanie buty z reguły wykonane są z niskiej klasy tworzyw, które nie są odporne na czynniki zewnętrze i szybko się zużywają. To pozorna oszczędność, bowiem kupując tanie obuwie będziemy musieli ten zakup częściej powtarzać, nawet po jednym sezonie. Zdecydowanie dłuższą trwałość zachowają buty renomowanych marek, które dbają o to, aby ich produkty były nie tylko ładne i modne, ale również wytrzymałe. Dzięki temu wydając nawet trzy, czterokrotnie więcej na jedną parę obuwia możemy mieć pewność, że pozostaną w doskonałym stanie nawet kilka sezonów. 

 

Po drugie: wygląd

Buty wykonane z niskiej jakości materiałów, nawet jeśli zaraz po zakupie prezentują się ładnie, szybko stracą swoją urodę. Materiał będzie nosił ślady użytkowania, podeszwa szybciej się zetrze, a łączenia mogą zwyczajnie  “puścić”. Podniszczone obuwie wygląda nieestetycznie i zepsuje cały nasz wizerunek. 

Renomowani producenci obuwia, poprzez zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz precyzyjnej technice wyrobu gwarantują swoim klientom nieskazitelny wygląd przez długi czas, oczywiście pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji butów. Duże znaczenie ma tu więc sposób obróbki skór oraz ich pochodzenie czy technologie zastosowane w materiałach syntetycznych zapewniające im wytrzymałość nawet pod wpływem promieni UV, wilgoci, niskich lub wysokich temperatur czy działania innych czynników mechanicznych. Kupując więc markowe obuwie płacimy nie tylko za markę oraz piękny ich wygląd, ale również za sposób ich produkcji oraz innowacyjne rozwiązania zapewniające im wysoką odporność.

 

Po trzecie: przeznaczenie

Kolejnym czynnikiem decydującym o tym, jak długo posłużą nam buty, jest ich przeznaczenie. Ma to bowiem ogromne znaczenie przede wszystkim pod względem warunków atmosferycznych – inaczej wykonane jest obuwie zimowe, a inaczej wiosenne czy letnie – czy formy użytkowania, ponieważ buty do noszenia na co dzień muszą mieć na przykład inaczej wyprofilowaną podeszwę niż te eleganckie, zakładane na ważne okazje.

Często bowiem zdarza się, że kupujemy buty wyjściowe na konkretną okoliczność, na przykład ślub, a później używamy tego obuwia na co dzień, bo przecież szkoda, aby leżały w szafie. Buty okolicznościowe mają przede wszystkim ładnie wyglądać, zapewniając oczywiście odpowiednią wygodę. Natomiast obuwie codzienne musi znieść o wiele więcej: zmienne temperatury, zróżnicowane podłoże i dużo większy czas użytkowania. 

 

Po trzecie: szukaj okazji

Inwestycja w markowe obuwie może być sporym wydatkiem. Warto więc poszukać promocji czy rabatów cenowych na końcówki kolekcji czy pojedyncze sztuki, które pozostają w magazynie sklepu. Regularnie przeglądajmy najlepsze wyprzedaże obuwia w internecie i gdy tylko zobaczymy tam wymarzoną parę butów, kupujmy bez zastanowienia, aby ktoś inny nie sprzątnie Ci okazji sprzed nosa.

Dobrej jakości obuwie wykonane z wysokiej klasy materiałów to podstawa garderoby każdej osoby, która ceni sobie nieskazitelny wygląd i klasę niezależnie od okazji. Warto czasem wydać więcej, aby zyskać trwałe i stylowe buty, które będą idealnym dopełnieniem naszego wizerunku.