Jesień to pora roku obfitująca w deszcze i mnóstwo spadających, kolorowych liści. Jest to bardzo barwny czas, więc warto dopasować do niego swoją garderobę. Kiedy za oknem pada deszcz, nie wypada usilnie zostawać w domu, a z pewnością warto skusić się na jesienny spacer po kolorowym parku. W tym celu należy dobrać buty odpowiednie na taką pogodę oraz nieprzemakalne ubrania. Bardzo ważny jest rodzaj materiału, z którego ubrania i obuwie zostały wykonane. Świadczy to o jego niezawodności oraz funkcji nieprzemakania. Dzięki temu możemy swobodnie przemieszczać się na zewnątrz podczas deszczowej pogody, a rekreacyjny spacer na świeżym powietrzu z pewnością poprawi nasze zdrowie i samopoczucie.

kurtka przeciwdeszczowa

Wysokiej jakości wodoszczelne materiały

Jak wyżej wspomniano, pora jesienna potrafi zaskoczyć deszczem nawet wtedy, kiedy się go nie spodziewamy. W celu wyjścia z domu możemy wybrać już „na zaś” buty nieprzemakalne, o solidnym szyciu. Jeżeli zaskoczy nas deszcz, będziemy odpowiednio przygotowani i unikniemy dyskomfortu związanego z zamoczeniem stopy. Przemoknięcie jest również przyczyną powstawania pęcherzy i odparzeń, co dodatkowo może nam doskwierać. Najpewniejszym i najbardziej skutecznym rodzajem obuwia, które w stu procentach ochroni nas przed wodą, są kalosze. Jednak nie pasują one na wszystkie wędrówki, ponieważ mogą być zwyczajnie niewygodne oraz niestety nie przepuszczają one powietrza. Obuwie wodoszczelne może być impregnowane, woskowane lub posiadać membranę. Wszystkie te cechy sprowadzają się do jednej funkcji – wodoodporności, a stosowane są w zależności od rodzaju materiału, z którego wykonano buty. Pomimo dobrej szczelności przed wodą, takie buty nie będą równie przewiewne, jak te letnie wykonane z siateczki, z czym należy się liczyć podczas dłuższej wyprawy.

 

Modne i wygodne kurtki przeciwdeszczowe

Oprócz obuwia dosyć istotną rolę odgrywają również kurtki przeciwdeszczowe, płaszcze, czy tak zwane „szwedki”. Jest to wierzchnie okrycie pomagające nam zabezpieczyć się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Kurtki przeciwdeszczowe wykonane są ze specjalnych materiałów pozwalających na izolację ciała od wilgoci. Tak samo, jak i obuwie, kurtki mogą być impregnowane, czyli pokrywane specjalną substancją, która tworzy na powierzchni ubioru „powłokę” chroniącą przed wodą. Bardzo często kurtki przeciwdeszczowe zawierają dodatkową podszewkę, która zapewnia również komfort cieplny, kiedy pada deszcz. Jesienią bardzo łatwo o nagły, niespodziewany deszcz podczas przebywania na zewnątrz. Nie ma znaczenia, czy to zaplanowana wędrówka po lesie, spacer po parku czy droga do pracy – w każdych warunkach warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przed przemoczeniem. 

 

Podsumowując, podczas chłodniejszej pory roku, jaką jest jesień, bardzo często może złapać nas niespodziewany deszcz, który może doprowadzić do przemoczenia odzieży i przeziębienia organizmu. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w dobrej jakości obuwie wodoszczelne, oraz kurtkę przeciwdeszczową. Szybkie pożyczki online mogą znacząco pomóc nam w spontanicznym zakupie dodatkowych artykułów tekstylnych ochronnych na deszczową pogodę. Świadczy to o nagłej potrzebie zakupu odzieży i obuwia, na których nie należy oszczędzać, ze względu na ich specjalistyczne właściwości.