Torby męskie

W dzisiejszych czasach torby męskie można spotkać w tylu stylach i kolorach, że z pewnością każdy mężczyzna znajdzie dla siebie odpowiedni model. W przeciwieństwie do toreb kobiecych, modele toreb męskich muszą charakteryzować się przede wszystkim praktycznością i funkcjonalnością.
Liczy się wygoda oraz użyteczność. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom konsumentów producenci oferują modele przeznaczone do konkretnych zadań oraz do stylu życia użytkownika. Inną torbę weźmiemy na wakacje, inną do pracy.

Rodzaje toreb męskich

Teczki męskie- najpopularniejszy i zarazem jeden z najbardziej klasycznych modeli. Wykorzystywane przede wszystkim przez pracowników umysłowych. Standardowo wykonane są z grubszej skóry, często w środku posiadają organizer, dzięki czemu łatwiej zapanować nad dokumentami a jednocześnie zwiększa to bezpieczeństwo papieru.
Idealnie komponują się z garniturem oraz skórzanymi butami. Teczki są niezastąpione we wszystkich formalnych sytuacjach czy spotkaniach służbowych. Chociaż utożsamione są ze stylem bardzo formalnym, świetnie sprawdzą się też w sytuacjach bardziej casualowych, wystarczy dobrać tylko odpowiednie dodatki.

Listonoszki męskie

Tak zwane listonoszki to po prostu torby z paskiem na ramię. Są najpopularniejszym modelem wykorzystywanym w casualu i pół elegancji. Listonoszki są znacznie cieńsze niż teczki. Mogą być wykonywanie, praktycznie z każdego materiału – od poliestrów zaczynając, na skórze kończąc. Bardzo wygodne a jednocześnie pojemne modele zamykane na jedną klapę, która może być zakończona magnesem lub klamrą, idealnie sprawdzą się jako torby do pracy czy na uczelnię.

Kopertówki męskie.

Kopertówki to modele bardzo zyskujące na popularności w ostatnich latach. Można określić je jako mniejszą wersję listonoszki. Kopertówki również posiadają pasek na ramieniu. Najczęściej są wielkości formatu B5.
Model ten popularny jest głównie latem, gdy świetnie sprawdzi się do przechowywania drobnych rzeczy takich jak ładowarka, portfel, czy klucze.

Torby weekendowe.

Jak nazwa wskazuje są to torby na krótkie wyjazdy, gdy walizka to zbyt dużo a listonoszka to zbyt mało. Torby weekendowe pomieszczą aurat idealną ilość rzeczy, takich jak: para butów i gadżety.

Torby sportowe

Najpopularniejsze torby, czyli oczywiście torby sportowe. Ma je w domu każdy. Niezastąpione w wielu sytuacjach. Pomieszczą rzeczy potrzebne na siłownię, ale też na wyjazd. Każdy mężczyzna powinien mieć przynajmniej jedną porządną torbę sportową. Zazwyczaj wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów z dodatkowo wzmocnionymi rączkami.

Zobacz również: pomysł na prezent dla męża na każdą okazję

To jaką torbę wybierzemy powinno zależeć od jej przeznaczenia ale też od naszego stylu. Całość powinna bowiem tworzyć spójny obraz. Inna torba będzie odpowiednia dla studenta, inna dla pracownika banku czy korporacji. Jeśli nasz strój jest bardzo formalny, casualowa listonoszka będzie zwyczajnie śmieszna i odwrotnie. Nawet najpiękniejsza torba, która nie będzie dopasowana stylistycznie do reszty stroju, straci swój urok.