moda męska

Moda męska jest wciąż dla wielu panów totalnie nieokiełznanym obszarem życia. Chociaż na przestrzeni lat wiele zmieniło się na plus, Polacy wciąż popełniają kardynalne błędy podczas dobierania swoich stylizacji. Poniżej kilka przykładów oraz garść porad, jak unikać modowych wpadek. Wystarczy odrobina wiedzy i wyczucia, by prezentować się świetnie.

 

Najczęstsze wpadki modowe mężczyzn

Najczęstsze modowe wpadki mężczyzn związane są z nieprawidłowym doborem stroju do okazji, lub też mało atrakcyjnym zestawianiem poszczególnych ubrań. Jeden z najbardziej klasycznych przykładów takich błędów to zakładanie skarpetek do odkrytych butów typu klapki lub sandały. Kolejna częsta wpadka to zestawianie sportowej odzieży wierzchniej z klasycznym obuwiem do garnituru. Poniżej przyjrzymy się jeszcze innym modowym błędom. Na twarzach osób znających się na dobrym stylu, często wywołują one uśmiech pobłażliwości.

 

Nieprawidłowy dobór obuwia do okazji

W kwestii doboru obuwia, na przestrzeni ostatnich lat wiele się zmieniło. Oznacza to między innymi, że współcześnie można zestawiać obuwie sportowe z ubraniami formalnymi. Zatem trampki lub adidasy będą świetnie wyglądać nawet z marynarką. Takie trendy są promowane przez duże domy mody i stylistów. Luźniejsze buty najlepiej łączyć z marynarkami w sportowym stylu. Mimo dużej możliwości interpretowania trendów, niektóre zestawienia zawsze będą błędne. Klasycznym jest zakładanie skarpetek do odkrytego obuwia, o czym wspomniano już powyżej. Sporą uwagę należy zwracać również wtedy, gdy dobiera się eleganckie buty do nieformalnych spodni, na przykład do jeansów. Klasyczne buty garniturowe naprawdę bardzo rzadko dobrze prezentują się właśnie z jeansami lub sztruksami. Do takich spodni zdecydowanie lepiej dobrać po prostu mokasyny, obuwie sportowe lub klasyczne trzewiki. To właśnie buty dedykowane na co dzień, a nie na szczególne okazje. Buty do garnituru, jak sama nazwa wskazuje, należy zakładać do garnituru lub innych formalnych zestawów.

 

Koszula z krótkim rękawem

Chociaż koszula z krótkim rękawem jest wygodna w gorące dni, jej zakładanie jest mocno dyskusyjne. Oczywiście z perspektywy dobrego stylu. Taka koszula noszona na przykład do garnituru, naprawdę nigdy nie wygląda dobrze. Zdecydowanie bardziej stylowo prezentują się ci panowie, którzy zakładają przewiewną lnianą lub bawełnianą koszulę z długim rękawem. Jeżeli jest im zbyt gorąco – podwijają rękawy do łokcia.

 

Staromodny fason ubrań

Warto wspomnieć też o staromodnym fasonie ubrań, które wciąż zakłada sporo panów. Garnitur sprzed dekady, jeansy z lekko rozszerzanymi nogawkami sprzed lat, marynarka z okresu pierwszej pracy. Po latach te ubrania naprawdę nie prezentują się dobrze i współcześnie. Właśnie na tym polega jedna z częstszych modowych wpadek Polaków – wielu z nich niechętnie kupuje nowe ubrania. Wciąż wyciągają z szafy nie tylko te znoszone, ale też po prostu staromodne rzeczy. Prezentują się wtedy niestety mało elegancko. Takie ubrania nie tylko nie są spójne z obecnymi trendami. Bywają też zbyt ciasne, zbyt krótkie. A to zawsze wygląda po prostu fatalnie. Jeden ze sposobów na unikanie modowej wpadki – od czasu do czasu wybrać się na zakupy. Najlepiej z kimś przychylnym, kto dobrze doradzi w kwestii doboru stroju do sylwetki i okazji.