Nie bez powodu kobiety dbają i pielęgnują swoje włosy. Często uważa się, że włosy to najważniejszy atrybut kobiecości. Zdrowe włosy w pięknym upięciu wprawiają w zachwyt, szczególnie płeć męską. Fryzjerzy prześcigają się w wymyślaniu wyjątkowych i oryginalnych figur. Poniżej przedstawimy kilka najmodniejszych figur tego lata.

 

Fryzury damskie

Większość kobiet na co dzień decyduje się na wygodne i uniwersalne fryzury, szczególnie przy dłuższych włosach. Włosy za ramiona pozwalają na wiele różnych propozycji upięcia. Poniżej przedstawiamy kilka fajnych fryzur dla kobiet z nieco dłuższymi włosami.

  • Najbardziej tradycyjną fryzurą przy dłuższych włosach jest wysoki kucyk. Jest to bardzo uniwersalna fryzura, ponieważ kucyk nie opada pod wpływem ciężaru włosów i zawsze wygląda dobrze i zagościł już w kobiecej modzie fryzur na dobre.
  • Koki, które na dobre zagościły w świecie mody możemy wykonać na wiele różnych sposobów. Wysoki kok z pozostawionymi dwoma pasmami włosów po obu stronach przy twarzy idealnie sprawdzi się na elegancką kolację, czy wyjście biznesowe. Niski koczek, który jest bardzo prosty do wykonania może nam posłużyć jako codzienna fryzura, w której włosy w żadnym stopniu nie będą nam przeszkadzać.
  • Warkocze to ostatni krzyk modnych fryzur. Kombinacji jakie możemy robić z warkoczami jest wiele. Najbardziej oryginalną jest opaska zrobiona z wcześniej zaplecionego warkocza. Wygląda efektownie, ale nie jest za bardzo czasochłonna do jej wykonania. Wygląda się w niej niezwykle dziewczęco i romantycznie. Idealnie sprawdzi się na randkę, by zachwycić swojego wybranka.

 

Fryzury półdługie

Jeszcze kilka lat temu najmodniejsze były długie fryzury. Hitem tego lata okazały się jednak półdługie fryzury. Pasują one do każdego rodzaju twarzy. Nie ważne, czy masz twarz okrągłą, kwadratową czy trójkątną, na pewno odnajdziesz idealną fryzurą dla siebie. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na fryzury dla włosów półdługich.

– Rozpuszczone włosy wydają Ci się nudne? Nie, jeżeli je odpowiednio pofarbujesz. Bardzo    modne w tym sezonie jest farbowanie włosów. Najciekawszę propozycją jest farobowanie na długość minimalnie poza linię żuchwy i rozjaśnienie końcówek.

– Prosty i klasyczny bob. Ta fryzura znowu powraca do łask. Piękne i zadbane włosy doskonale zaprezentują się w prostej fryzurze typu bob. Boby można robić na 2 klasyczne sposoby. Cała długość włosów ścięta na jedną długość lub krótszy tył i dłuższy przód.

– Burza loków z grzywką. Idealna fryzura do zwiewnej dziewczęcej sukienki. Doskonale będzie również pasować na eleganckie wyjście.

 

Krótkie fryzury

Krótkie fryzury stają się z roku na rok coraz bardziej modne. Można w nich wyglądać pięknie i zjawiskowo, należy jednak pamiętać, by dobrać je idealnie do kształtu Twojej twarzy. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji dobrania odpowiedniej krótkiej fryzury do twoich rysów.

  • Do twarzy bardziej kwadratowej należy dopasować cięcie “na pazia”. Ważne jest to, by linia włosów była miękka, zaokrąglona, a przede wszystkim wydłużona na bokach.
  • Twarz owalna świetnie zaprezentuje się w mocnym wycieniowaniu włosów z grzywką, która będzie zachodzić nam na włosy. Nieregularna linia  włosów oraz strzyżenie z wyraźnym przedziałkiem sprawi, że nasza buzia będzie się prezentować pięknie.
  • Twarz nieco starsza z widocznymi zmarszczkami idealnie będzie się prezentować w nieco bardziej rozwichrzonej oraz sprawiającej potarganą fryzurze. Ten zabieg pozwoli wydobyć młodzieńczy blask i dodać trochę pazura do fryzury.
  • Kobiety z trochę większym nosem idealnie będą się czuć we fryzurze podobnej do boba z lekko falowanymi i wywiniętymi pasmami włosów, lub też strzyżeniem bardziej na chłopczycę z nachodzącymi na policzki kosmykami.