Nie każdy może sobie pozwolić na uczczenie ślubu na wielkie sali weselnej oraz zaproszenie 100 gości. Niektórzy wolą też świętować w mniejszym, rodzinnym gronie. Latem, gdy pogoda za oknem dopisuje, idealnym miejscem na kameralne przyjęcie weselne będzie ogród.  Jak przygotować go na przyjęcie gości oraz jak zadbać o odpowiednie menu?

Aranżacja ogrodu
Bez względu na to, czy  szykuje się słoneczna czy pochmurna pogoda, niezbędnym elementem aranżacji będzie namiot, pod którym ustawimy stoliki. Uchroni on gości przed słońcem oraz przed ewentualnym deszczem. Namiot powinien być na tyle duży, by goście mieli swobodny dostęp do stolików i mogli wygodnie odsunąć krzesło. Powinien on mieć okienka lub otwory pozwalające na dostęp świeżego powietrza oraz jego cyrkulację.
Miejsce zabaw dla dzieci
Jeśli wśród gości znajdują się dzieci, koniecznie zadbajmy o plac do zabawy. Może to być kilka piłek, dmuchana zjeżdżalnia czy inne atrakcje, które możemy na przykład wypożyczyć na czas imprezy.
Miejsce relaksu dla gości
Nie zapomnijmy również o miejscu dla osób dorosłych, którzy bedą chcieli odpocząć po weselnym poczęstunku. Świetnie sprawdzą się leżaki pod parasolką czy ogrodowe pufy. Jeśli wśród gości są osoby palące, dobrze jest wydzieli dla nich specjalne miejsce, z dala od strefy jedzenia oraz placu do zabaw dla dzieci.
Menu
Absolutnie jeden z najważniejszych elementów imprezy. Warto przewidzieć przynajmniej jeden ciepły posiłek. Może to być kremowa zupa oraz półmisek mięs z frytkami, młodymi ziemniaczkami lub kluskami.  Warto pomyśleć również o przekąskach; deska wędlin oraz serów, kawałki owoców, z pewnością będą cieszyć się zainteresowaniem gości.
Na deser możemy zaplanować kilka rodzajów ciast. Obecnie trendem na kameralnych imprezach jest zamawianie  cateringu. Gorąco przy tym polecamy słodki catering we Wrocławiu od Bite a Donut. Pyszne pączki, mini mufinki, deserki i inne smakołyki, które sprawdzą się nawet podczas upału.
Jeśli chodzi o napoje, to koniecznie należy zadbać o wodę (gazowaną i niegazowaną), soki, herbatę i kawę i opcjonalnie alkohol.
Oprawa muzyczna
Na przyjęcie w ogrodzie wystarczy zorganizować sprzęt muzyczny z dwoma głośnikami i puszczać muzykę z komputera. Pamiętajmy tylko, aby nie puszczać muzyki zbyt głośno, jeśli w pobliżu są sąsiedzi, a już na pewno  wyłączmy ją lub ściszmy po godzinie 22:00.