makijaż krok po kroku

Dla wielu kobiet – codzienne wykonywanie makijażu jest czynnością niesamowicie ważną. Podczas malowania trzeba uważać, ponieważ można popełnić wiele błędów. Makijaż krok po kroku – powinien on być lekki i efektywnie ukazywać urodę kobiety. 

Jak się malować?

Wiele kobiet nakłada podkład na suchą twarz – z pewnością jest to ogromny błąd, który przede wszystkim źle wpływa na cerę. Przed nałożeniem ciężkiego podkładu – warto zaaplikować krem nawilżający lub bazę pod makijaż. W ten sposób podkład będzie się trzymał na twarzy dużo lepiej. Można również zauważyć, że wiele kobiet nie potrafi umiejętnie stosować rozświetlacza – produkt ten ma za zadanie podkreślić kobiece kości policzkowe. Natomiast wiele pań nakłada go na całą skórę – w ten sposób podkreśla wszelkie niedoskonałości. Jeżeli kobieta ma trądzik – nie powinna w ogóle stosować rozświetlacza.

Warto również wspomnieć o tym – jak malować oczy. Błędem będzie nie nałożenie bazy na powiekę przed cieniami. Baza ma za zadanie sprawić, że cienie będą się lepiej trzymały i nie będą się osypywały na twarz. Kobieta o jasnej karnacji powinna wybierać cienie, które podkreślą jej oczy. Pięknie będą prezentować się bowiem różnego rodzaju beże oraz szarości. Kobieta o zielonych oczach może eksperymentować z cieniami – ponieważ do zieleni idealnie pasować będą produkty w kolorach – fioletu, pomarańczy lub czerwieni. Jeśli kobieta ma brązowe oczy – może podkreślić ten kolor ciemnymi cieniami, takimi jak na przykład – brązowymi lub czarnymi kolorami.

 

Kolor na ustach

Wiele kobiet popełnia standardowy błąd, który często można zauważyć. Gdy podkreślamy oczy mocnymi cieniami nie warto eksperymentować z pomadką na ustach – wiele pań robi odwrotnie – podkreśla i oczy i usta, a czasami nawet i brwi. To ogromny błąd, ponieważ w ten sposób tworzy przerysowany wygląd, który z całą pewnością nie wygląda dobrze. Gdy pomalowałyśmy się jasnymi cieniami – możemy pomalować swoje usta na ciemny kolor, na przykład na: śliwkowy, czerwony lub pomarańczowy. Jeśli jednak postawiłyśmy na mocniejszy makijaż oka – nie eksperymentujmy z ustami – pomalujmy je przezroczystą pomadką lub błyszczykiem. W ten sposób zachowamy zrównoważony wygląd, który będzie prezentować się bardzo elegancko i gustownie.

Kobiety kochają podkreślać również swoje policzki. Robią to przeważnie za pomocą różu. Stosując ten produkt trzeba bardzo uważać, ponieważ można zaaplikować go za dużo. Przed użyciem różu, warto strzepać zawartość pędzelka – w ten sposób na naszej skórze znajdzie się go o wiele mniej. Tak samo trzeba robić podczas stosowania pudru brązującego. Używając tych produktów można zrobić sobie krzywdę i wyglądać po prostu źle.

Makijaż krok po kroku – trzeba zacząć przede wszystkim od dobrej jakości bazy. W ten sposób twarzy kobiety będzie prezentować się zdrowo. Oprócz tego taka baza może rozświetlić cerę – co wygląda bardzo ładnie. Robiąc makijaż warto postawić na delikatne i stonowane kolory, które zawsze prezentują się dobrze. Używając delikatnych produktów nie popełnimy błędów w makijażu.