Strój i buty dla dziecka na wesele

Wesele to szczególny dzień dla każdego z nas. Zwykle jest to uroczystość rodzinna, ale i także czysto towarzyska, gdy ślub bierze nasz znajomy, czy przyjaciel. Przygotowania do wesela wiążą się z wyborem odpowiedniego ubioru, a kiedy jesteśmy rodzicem dodatkowo wybór ten również dotyczy kreacji naszej pociechy. Przecież nasze dziecko również musi się godnie i schludnie prezentować. Nie zapominajmy, że ważne są również odpowiednie buty dla dziecka. Jak ubrać dziecko na wesele? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Ogólne zasady ubioru

Dziecko tak jak i osoba dorosła powinna być ubrana stosownie do okazji i pogody. Ubiór powinien podkreślać podniosłość tak ważnego dnia, jakim jest dzień ślubu młodej pary. Ubranko dziecka powinno być eleganckie, ale jednocześnie wygodne i „na luzie”. Nie może krępować ruchów małego człowieka i powinno być dostosowane do temperatur, które są na sali i na zewnątrz. Jeśli wesele jest w miesiącach ciepłych należy pamiętać o lżejszym ubiorze i przewiewnych tkaninach. Pamiętaj, aby przygotować również zestaw ciuchów na zmianę – w razie poplamienia, lub po prostu luźniejszy zestaw ubioru, tak aby dziecko mogło się przebrać w dowolnej chwili. W ten sposób unikniesz niepotrzebnego stresu, a wesele będzie samą przyjemnością.

Elegancki strój na wesele

Elegancki strój powinien składać się z następujących części:

 1. Dla chłopca:
  Koszula, spodnie z wysokogatunkowego materiału, mucha – jest to świetne połączenie dla małego eleganta. Nie musisz ubierać swojego chłopca w garnitur. Marynarkę zawsze można zastąpić szykownym sweterkiem, kamizelką lub postawić jedynie na koszulę (koniecznie musi być z krótkim rękawkiem w upalnych miesiącach).
 2. Dla dziewczynki:
  Sukienka lub spódniczka z bluzką i do tego rajstopki w neutralnych barwach. W chłodniejsze dni można przygotować żakiecik dla młodej damy, lub wygodny rozpinany sweterek. Jako ozdobę do włosów można wykorzystać modne w tym sezonie wstążki atłasowe w formie kokardy, bądź przepaski na włosach.

Kiedy strój już jest gotowy, pora na dobranie butów. Poza wyglądem, ważne aby były wygodne szczególnie w dniu wesela.

Jak wybrać odpowiednie buty dla dziecka?

Przybliżmy krok po kroku, czym kierować się przy wyborze butów dla dziecka na wesele:

 1. Zmierzenie stopy dziecka
  Stopa dziecka w młodych latach rośnie bardzo szybko, dlatego rodzice często kupują buty na zapas, mając zwykle nadzieję, że dodatkowa para wkrótce się przyda. To podstawowy błąd. Nie wolno też ryzykować, że dziecko będzie chodzić w zbyt małych butach, ale też nie warto przesadzać w drugą stronę i zakładać dziecku zbyt dużych. Trzymanie butów w szafie, to też nie najlepszy pomysł, gdyż nie noszone buty łatwo mogą się zdeformować. Warto mierzyć stopę dziecka regularnie i kupować buty, tylko kiedy jest tego potrzeba.
 2. Model i rodzaj obuwia
  Przy wyborze obuwia warto zwrócić uwagę na czubki butów. Koniecznie powinny być one na tyle szerokie, aby duże palce dziecka mogły swobodnie się w nich poruszać. Pozwoli to uniknąć deformacji palców u stóp. Dla malutkich dzieci  buty powinny mieć odpowiednie usztywnienie i antypoślizgową podeszwę.
 3. Stabilność buta
  Aby nóżka dziecka dobrze leżała w bucie, należy wyjątkowo zadbać o stabilność obuwia. Buty z cholewką ponad kostkę idealnie stabilizują nogę i dają gwarancję bezpiecznego chodzenia podczas wesela. Odpowiednie sznurowadła lub rzepy też będą dobrym wyborem.
 4. Materiał
  Najwyższej klasy naturalny i oddychający materiał zapewni naszemu dziecku odpowiedni komfort w użytkowaniu butów.

Tak przygotowani z naszą pociechą będziemy mogli czuć się komfortowo i skupić się już tylko na ucztowaniu w tak ważnym dniu.